Voorverkoop programma 2026

Op 7 oktober maken we het volledige programma bekend en op 21 oktober start de reguliere kaartverkoop. Maar op sommige programmaonderdelen kunnen we écht niet wachten. Daarom kun je vanaf nu al een aantal onderdelen in de voorverkoop bemachtigen!

Filmconcert: The Adventures of Prince Achmed

Donderdag 5 november | 21:00 – 22:15 uur | De Harmonie – Bovenzaal

Uit papier geknipte schaduwfiguren brengen de sprookjes uit Duizend-en-een-nacht tot leven in deze Duitse animatiefilm. Het ensemble van musicus Steven Kamperman voorziet deze geluidloze film van een meeslepende soundtrack en blaast daarmee een honderd jaar oude klassieker nieuw leven in.

Filmlezing: Noordse Mythologie In Film

Vrijdag 6 november | 16:15 – 18:15 | Slieker Film – Blauwe Zaal

De Noordse mythologie is in de geschiedenis erg invloedrijk geweest en blijft schrijvers, kunstenaars en filmmakers inspireren. Tolkien liet zich voor zijn immens populaire Lord of the Rings inspireren door de Noordse mythologie. Soms bevinden de invloeden zich meer op de achtergrond en worden ze teruggebracht tot verhaalmotieven die worden verwerkt in nieuwe verhalen. Op andere momenten wordt er direct gerefereerd aan de mythische personages. Een reis door de wondere wereld van monsters en helden, met aandacht voor o.a. films en series als Game of Thrones, Lord of the Rings, The 13th Warrior, Harry Potter, The Ritual en Valhall Rising.

Spotlight Talk: Sjón

Zaterdag 7 november | 16:45 – 18:20 | De Harmonie – Bovenzaal

In gesprek met Sjón over film, schrijven en zijn werk. Tijdens deze talk gaan we in gesprek met de internationaal gerenommeerde IJslandse schrijver en scenarist Sjón over de verschillende films en werken die hij door de jaren heen heeft gemaakt. Sjón is onder andere de co-schrijver van The Northman, samen met regisseur Robert Eggers, en van Lamb, dat in première ging op het filmfestival van Cannes en de shortlist voor de Oscar voor Beste Internationale Film behaalde. Ook werd hij genomineerd voor een Academy Award voor zijn songteksten voor Lars von Triers Dancer in the Dark.

Marjolein Robertson: Trows Comedyshow (WIP)

Vrijdag 6 november | 20:30 – 21:30 | Neushoorn – Arenazaal

Je komt een magische fee tegen – wat doe je?

A) Je stelt jezelf voor
B) Je neemt hun bier aan
C) Je laat een cool mes zien

Als je een van de bovenstaande opties hebt gekozen, heb je geen goede keuze gemaakt en ben je nu bovendien, hoogstwaarschijnlijk, dood.

Wil je blijven leven én ook kunnen lachen? Kom dan naar de nieuwste show van de Shetlandse komiek Marjolein Robertson over magische wezens en volksverhalen. Verwacht het allerbeste van Marjolein als ze stand-up en folklore verweeft tot een avond vol magie, grappen en verborgen betekenissen.

Marjolein was finaliste bij de Sean Lock Comedy Award van Channel 4 en de BBC New Comedy Awards. Ze stond op de shortlist voor de prestigieuze Sir Billy Connolly Spirit of Glasgow Award.

Hoe Lees Ik Een Film? The Incomer

Zaterdag 7 november | 13:45 – 16:10 | De Harmonie – Bovenzaal

Samen met Lidewijde Paris zoom je als filmkijker in op het ‘lezen’ van een film. Tijdens deze editie van Hoe lees ik een film? kijk je naar de Britse film The Incomer.

Op een afgelegen Schots eiland overleven een broer en zus door zeevogels te vangen. Ze vertellen elkaar verhalen over hun voorouders en verdedigen het eiland tegen de gevreesde ‘buitenstaanders’. Maar als een wat onhandige gemeenteambtenaar ze van hun geboorteplek komt weghalen, wordt hun wereld op z’n kop gezet.

Familiebrunch: Verhalen Uit De Magische Tuin

Zaterdag 7 november | 11:00 – 12:10 | dbieb – De Kapel
Kom gezellig met het hele gezin naar de familiebrunch! Terwijl de kinderen heerlijk wegzakken in de zitzakken, draaien we Verhalen uit de Magische Tuin. Wanneer Tom, Suzanne en Derek een weekend bij hun opa doorbrengen, missen ze de fantasierijke vertellingen van hun oma, die ooit de mooiste werelden tot leven bracht. Vastbesloten die magie levend te houden, neemt Suzanne haar rol als verhalenverteller over. Met een flinke dosis fantasie opent ze de deur naar wonderlijke werelden vol magische katten, weelderige jungles en de koning van de vogels in Afrika. Zo ontdekken de kinderen dat verhalen niet alleen verwonderen, maar ook troost bieden, generaties verbinden en de mensen van wie we houden altijd een beetje bij ons laten blijven.
Verhalen uit de Magische Tuin is een betoverende stop-motionfilm vol warmte, humor en verbeeldingskracht. Een magisch avontuur voor jong en oud over de kracht van verhalen, fantasie en familie.