Specials Film + inleiding

IFA presents: Second Victims

Bestel Ticket

Informatie

  • Regie: Zinnini Elkington
  • Ondertiteling: Nederlands
  • Taal: Deens
  • Originele titel: Det Andet Offer
  • Productielanden: Denemarken
  • Jaartal: 2025
  • Duur 1h 39min.

IFA presents: Second Victims

Neuroloog Alexandra draait dubbele diensten op een onderbezette afdeling wanneer ze een inschattingsfout maakt met desastreuze gevolgen voor een achttienjarige patiënt. Terwijl verdriet en verwijten door het ziekenhuis gonzen en de ontroostbare moeder een schuldige zoekt, raakt ook Alexandra verstrikt in wanhoop en zelftwijfel. 

Deze bloedstollende ziekenhuisthriller, die in Denemarken op locatie werd gefilmd in het ziekenhuis van Herlev, onderzoekt het zogeheten ‘second victim-syndroom', waarbij zorgverleners na een medische fout zelf slachtoffer worden van mentale stress en de druk van een gebrekkig zorgsysteem. Met overtuigend acteerwerk, een sterke vrouwelijke invalshoek en intens realisme belicht Second Victims de emotionele impact van schuld en de noodzaak van compassie, en legt daarbij de nadruk op de dunne scheidslijn tussen professionaliteit en menselijke kwetsbaarheid. 

In dit speelfilmdebuut van regisseur Zinnini Elkington vertolkt Trine Dyrholm de rol van moeder Camilla. Dyrholm nam vorig jaar als eregast van het Noordelijk Film Festival de Award for Special Contribution to Northern Cinema persoonlijk in ontvangst. Dit jaar is ze ook te bewonderen in Jeanette Nordahls Beginnings (2025) en Benedikt Erlingssons nieuwste serie The Danish Woman (2025), die in zijn volledigheid op het NoFF wordt vertoond - een primeur! 

Second Victims wordt op vrijdag en zaterdag gepresenteerd i.s.m. Internationaal Filmfestival Assen | Vrouw & Film, met een inleiding door IFA Hoofdprogrammeur Hil van der Wal. IFA is één van de oudste filmfestivals met een (intersectioneel) feministische traditie in Europa, en vindt van 5 t/m 8 maart 2026 plaats in Assen. Second Victims maakt de emotionele impact van het medische systeem invoelbaar en toont hoe zorgpersoneel - vaak vrouwen - klem zit tussen empathie en de realiteit van hun werk. De film sluit daarom aan bij IFA’s missie om verhalen naar voren te brengen die vaak onzichtbaar blijven.

Alle voorstellingen

7 november

Slieker Film Blauwe zaal

8 november

De Harmonie Fellini Zaal (Grote zaal)