Doorgaan naar inhoud

Noorderkroon 2021

Podium en competitie voor Noordelijk filmtalent

Noorderkroon is het podium en de competitie voor professionele, studenten- en amateurfilms van Friese, Groningse of Drentse makers, of films over deze regio. ‘Noorderkroon’ is een klein sterrenbeeld aan de noorderhemel, gevormd door zeven zichtbare sterren. Deze sterren staan symbool voor de zeven prijzen die wij (bij voldoende inzendingen in elke categorie) uitreiken aan onze eigen sterren, de Noordelijke filmmakers.

Wat voor films kunnen ingestuurd worden?

Zowel lange als korte fictie en documentaire films van professionele filmmakers, AV-studenten en amateur filmmakers (regisseur en/of producent) uit Friesland, Groningen en Drenthe, of films die heel specifiek gaan over deze regio en een duidelijke connectie tonen met een van de Noordelijke provincies, komen in aanmerking voor selectie. Films kunnen ingestuurd worden in de volgende categorieën:

  •     (middel)lange speelfilm (> 30 min.)
  •     (middel)lange documentaire (> 30 min.)
  •     korte film fictie (< 30 min.)
  •     korte film docu (< 30 min.)
  •     studentenfilm (< 30 min.)
  •     amateurfilm (< 30 min.)

Awards!

De winnaars worden, na een nominatieronde, gekozen door een professionele jury.
De zeven Noorderkronen die we uitreiken, zijn voor:

  •     Beste Speelfilm
  •     Beste Documentaire
  •     Beste Korte Film (fictie)
  •     Beste Korte Documentaire
  •     Beste Studentenfilm
  •     Beste Amateurfilm
  •     Grootste Jong Talent

De inschrijvingen voor Noorderkroon 2021 zijn helaas gesloten

Deelnemen?

Dit zijn de regels:

  • Regisseur en/of producent is een Fries, Groninger of Drent, of de film gaat heel specifiek over de Noord-Nederlandse regio Friesland, Groningen en/of Drenthe.
  • De film is geproduceerd in het jaar 2020 of 2021 en is nog niet eerder op het Noordelijk Film Festival vertoond. Bij de selectie gaat de voorkeur bovendien uit naar films die niet openbaar online zijn gepubliceerd.
  • Voor de selectieprocedure dienen films ingestuurd te worden via een beschermde online streaming (een link naar Vimeo + inlogcode of een privévideo op YouTube bijvoorbeeld).
  • Geselecteerde films dienen in een later stadium als DCP aangeleverd te worden op een hard-disk of USB-stick. Ben je niet bekend met het maken van een DCP? Dan hebben we hier een makkelijke handleiding voor.
  • Het festival behoudt het recht de ingestuurde werken en publiciteitsmateriaal te gebruiken voor de promotie van de film, de filmmaker en het festival.
  • De contactpersoon wordt op de hoogte gesteld als zijn/haar film geselecteerd en eventueel genomineerd wordt.
  • Over de selectie, nominaties en uitslag van de competitie wordt niet gecorrespondeerd.
  • Geselecteerde films ontvangen maximaal 2 tickets voor de eigen filmvertoning door de lage capaciteit in de filmzalen i.v.m. de 1,5 meter maatregel.
  • Bij aanmelding geef je toestemming dat wanneer het festival door coronamaatregelen noodgedwongen online moet plaatsvinden, we jouw film die geselecteerd is in het Noorderkroonprogramma online mogen vertonen.

Geselecteerd?

We nodigen alle filmmakers uit voor het festival om bij de vertoningen van hun geselecteerde film aanwezig te zijn en waar mogelijk een Q&A te doen met het publiek en medefilmmakers. De geselecteerde films worden door het festival heen gepresenteerd en de bekroning van genomineerde films zal plaatsvinden tijdens een feestelijke prijsuitreiking.

Vragen?

Stuur een mail naar:
noorderkroon@noordelijkfilmfestival.nl

Blijf op de hoogte

Wil jij op de hoogte blijven van alles wat we organiseren voor filmmakers? Schrijf je hier in voor de speciale nieuwsbrief.

Noorderkroon Awards 2021

✦ Beste Speelfilm: Little Amsterdam van Jörgen Scholtens
✦ Beste Documentaire: Bart en de steen die terug naar huis ging van Bart Eysink Smeets
✦ Beste Korte Film: ADA van Fabian Claes Jansen
✦ Beste Korte Docu: Ik ben ook iemand van Marijke Huisman, Ivo Kraan & Annelies Visser
✦ Beste Studentenfilm: Schervengericht van Hidde Muskee
✦ Beste Amateurfilm: Zwevend lief meisje van Leon Wohlrabe
✦ Grootste Jong Talent: Hannah Swart met Ferdinand, the happy pathmaker

Juryleden: Hesterliena Wolthuis, Roxane Schreiber, Sander Francken

Noorderkroon Awards 2020

✦ Beste Documentaire: Oranje van Sander Francken
✦ Beste Korte Film: Afsluitdijk van Ewoudt Boonstra
✦ Beste Korte Docu: Het verborgen reisbureau van Oom Tahar van Chris Frieswijk
✦ Beste Studentenfilm: Tidy Town van Dana Alink
✦ Beste Amateurfilm: Hiraeth – Longing for home van Deirdre Welmoed Breider

Juryleden: Adriaan Bijl, Ana Paunovik en Fedde Hoekstra

Noorderkroon awards 2019

✦ Beste Speelfilm: Mijn bijzonder rare week met Tess van Steven Wouterlood
✦ Beste Documentaire: The Bastard van Floris-Jan van Luyn
✦ Beste Korte Film: The Walking Fish van Thessa Meijer
✦ Beste Korte Docu: Moard en lulkoek yn ‘e Wâlden van Annet Huisman
✦ Beste Studentenfilm: Loos van Tijo Westerhof
✦ Beste Amateurfilm: Bûtendyk van Sjoukje en Geertrui Visser
✦ Jong Talent: Nynke Spanjer met Zeemeerman
✦ Eervolle vermelding: Mevrouw Faber van Hjalmar Ilmer en Job Tichelman

Juryleden: Fabian Jansen, Henriëtte Poelman en Harmen Jalvingh

Noorderkroon awards 2018

✦ Beste Speelfilm: Dóst van Joren Molter
✦ Beste Documentaire: De Joodse bruiloft van Annet Huisman
✦ Beste Korte Film: Kind van Joren Molter
✦ Beste Studentenfilm: Sisters van Daphne Lucker
✦ Beste Amateurfilm: Professor Propkop en de schat van kapitein Strol van Marco van der Veen
✦ Jong Talent: Bart Huijser met Oranje

Juryleden: Jennifer O’Connell, Halbe Piter Claus en Guido Franken

Noorderkroon Awards 2017

✦ Beste Speelfilm: Tokyo Trial van Pieter Verhoeff 
✦ Beste Documentaire: De laatste boer van Euvelgunne van Tom Tieman
✦ Beste Korte Film: Raffaelo in het wild van Rachel Visscher
✦ Beste Studentenfilm: Zo eerlijk als een hond van Max Ploeg
✦ Beste Amateurfilm: Ode aan de stenen van Hilde Timmer
✦ Jong Talent: Lilian Anneloes met Onkruid
✦ Publieksfavoriet: De stille beving van Piet Hein van der Hoek
✦ Eervolle vermelding: De stille beving van Piet Hein van der Hoek

Juryleden: Robert Keun, Joren Molter en Janneke Swinkels

Noorderkroon Awards 2016

✦ Beste Speelfilm: Sloot van Koos Buist 
✦ Beste Documentaire: Bezness as Usual van Alex Pitstra
✦ Beste Korte Film: Gotta van Sarah Veltmeyer en Tom Bakker
✦ Beste Studentenfilm: In Kropsdam is iedereen gelukkig van Joren Molter
✦ Beste Amateurfilm: Hoboken van Julian Verkerk
✦ Jong Talent: Daan Alberts met Goodbye
✦ Publieksfavoriet: In Kropsdam is iedereen gelukkig van Joren Molter
✦ Eervolle vermelding: Symfonie voor de Veenkoloniën van Saskia Jeulink

Juryleden fictie/kort: Mirjam de With, Joop Verdenius en Johan van Oijen
Juryleden docu: Daan Vermeulen, Annelies van Noortwijk en Piet Hein van der Hoek