Meeuwen schreeuwen in het weekend


Première korte film 'Meeuwen schreeuwen in het weekend
De waterstand in de Waddenzee volgt het ritme van de maan, en de boot past haar koers hierop aan. De meeuw volgt het ritme van de mens, ze is afhankelijk geworden van het visafval dat de visser doordeweeks achterlaat. In het weekend, wanneer de visser voetbal kijkt, dreigt er honger. Maria Stuut’s Meeuwen schreeuwen in het weekend geeft een inkijk in de vervlochten ritmes van het waddengebied en onderzoekt hierin de relatie tussen boot, mens, en meeuw. Deze film is tot stand gekomen in het kader van de Filmkick Competitie en viert hier haar wereldpremière.
Hoofdfilm 'As in Heaven'Een prachtig geschoten, gevoelig en verontrustend drama over de 14-jarige Lise wiens leven op een dag voorgoed verandert aan het begin van de 19e eeuw. Ze is de oudste van haar broers en zussen, de eerste in haar familie die naar school gaat en ze staat vol hoop en vertrouwen in het leven. Maar als haar moeder gaat bevallen, blijkt al snel dat er iets mis is. Naarmate de nacht valt en de bevalling vordert, begint Lise te begrijpen dat haar zorgeloze jeugd weleens zomaar voorbij zou kunnen zijn en haar een hoop verantwoordelijkheid staat te wachten.
Deense regisseur Tea Lindeburg snijdt in dit zenuwslopend drama onderwerpen als religie en feminisme aan, en biedt actrice Flora Ofelia Hofmann Lindahl (2005) de kans om zich van haar beste kant te laten zien. De film heeft in Noorwegen de 'Dragon Award' gewonnen voor 'Best Nordic Film' op het filmfestival in Goteborg.
De Harmonie Haan Reclamewerk Zaal (Middenzaal)
Maria Stuut, Maria Stuut, Frederik Stuut, Frederik Stuut

